Ulubione zwierzęta

Ostatnio moje dzieci zaczęły się zastanawiać:
- Mamo, dlaczego inni lubią zwyczajne zwierzęta, a my takie nietypowe? I w ogóle czy inne rodziny mają swoje ulubione zwierzęta?
Wyjaśniłam im, że nie wiem, jak jest w innych domach, ale nasze są zwierzęta są ulubione, bo są śliczne, słodkie i w super fajne. No sami powiedzcie, czy można ich nie lubić?

Nosorożce

Ogromne, z fajnymi rogami na nosie. Niby powolne i ociężałe, ale w rzeczywistości szybkie i silne.  Czarne nosorożce wcale nie są czarne, a różnią się od białych głównie kształtem pyszczka. Białe nosorożce żyją wśród traw i mają stosunkowo szerokie paszcze, czarne zaś zjadają listki i gałęzie krzewów - więc mają ostro zakończony dziubek. Oba gatunki mieszkają w Afryce i mają dwa rogi. Nosorożce indyjskie, zwane pancernymi, mają pomarszczoną (ale bardzo delikatną!) skórę i tylko jeden róg. Na świecie żyją jeszcze dwa inne gatunki nosorożców: sumatrzańskie ("włochate") i jawajskie, ale jest ich tak mało, że w sumie nie wiadomo, czy nadal są :(
Nosorożce czarne, Zoo w Zurychu, 2014 (obecnie nosorożców tu nie ma).

Jamniki

Psy ogólnie są sympatycznymi zwierzętami, ale jamniki najbardziej. Nawet te pluszowe!
Niebiesiak i Puciek grają w tenisa.

Wydry

Wydry to takie wodne jamniki - zwinne, aktywne i pełne radości życia. I te wąsiki! Wydr na wolności jest już niewiele - głównym powodem jest fakt, że zjadają bardzo dużo ryb. W Sihlwaldzie koło Zurychu mieszka sobie w zagrodzonej odnodze Sihlu stadko wydr, oczywiście dokarmianych przez załogę Wildparku. Można tam pojechać kolejką podmiejską i popatrzeć, jak robią fikołki w wodzie i zarzucają się z pni.

Kraby

Kraby są niesamowite! Biegają w bok, potrafią upolować bekon i można ich szukać w wodzie i wśród skał. Oczywiście nikt z nas nie może zrozumieć, czemu ludzie jedzą kraby. Jak można jeść takie słodziaki?

Poskoczki mułowe

Jak można się nie zachwycać rybami, które wychodzą z wody? To jak obserwować ewolucję na żywo! Poskoczki potrafią sprawnie biegać na swoich płetwach (według mnie nawet zgrabniej niż foki, choć na podobnej zasadzie), umieją też wytrzymać dłuższy czas na powierzchni, mają specjalnie przystosowane skrzela. Oczywiście nie mieszkają w Szwajcarii, ale można je oglądać w Zuryskim Zoo.

Poskoczek mułowy, Zoo w Zurychu.

Komentarze

  1. Super! Moim ulubionym zwierzęciem jest kot i bardzo dbam o to aby miał tylko naturalną karmę bo to bardzo ważne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja to lubię wszystkie zwierzęta :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Strona na facebooku