Kalendarz adwentowy

Dziś w Szwajcarii wszyscy otwierają pierwsze okienko kalendarza adwentowego. Tutaj dni grudnia służą przede wszystkim do odliczania!

Kalendarz adwentowy. Dzień 1.

Tak, wiem, że adwent zaczyna się w niedzielę, ale zgodnie z lokalną tradycją chciałam Wam dziś zaproponować blogowy kalendarz adwentowy. Codziennie rano będzie na Was czekał nowy, ładny, przedświąteczny wpis. Chciałoby się napisać, że będzie o wierze, nadziei i miłości, ale tak naprawdę będzie o wierze, jedzeniu i spaniu. Oraz o dzieciach, książkach i Szwajcarii.
To będzie wyzwanie i dla mnie. Listę 24 tematów, na które zawsze chciałam napisać - już mam. Niektóre rozpoczęte, niektóre prawie skończone, niektóre tylko w głowie. Ale - i to jest bardzo ważne - to, czy mi się uda zależy też od Was. Jak będzie Wam się podobało, i będę widziała, że się podoba, to będę miała dużo większą motywację do pisania. Więc - dawajcie znać, co myślicie!
***
A na zakończenie: najprostszy domowy kalendarz adwentowy. Wadę ma taką, że jeszcze nie wiem, czy się sprawdzi. Zaletę zaś taką, że bardzo łatwo go zrobić :) I pięknie się skaluje - niezależnie od tego, czy mieszkasz sama, czy z gromadką dzieci, będzie się nadawał.
Co potrzebujesz:
  • listę 24 fajnych rzeczy do zrobienia
  • 24 koperty
  • taśmę klejącą
  • kredki, długopis
  • (opcjonalnie) naklejki świąteczne albo kolorowy papier do pakowania prezentów
Wymyśl po jednej miłej rzeczy do zrobienia na każdy dzień grudnia do Świąt. Prostej, małej czynności, którą przyjemnie będzie zrobić razem. Może narysować bałwanka? Może zjeść pierniczki? Może wyjąć sanki z piwnicy? Może nauczyć się kolędy?
Na kopertach wypisz numerki od 1 do 24. Napisz albo wydrukuj zadania na każdy dzień. Na karteczkach z zadaniami naklej albo narysuj świąteczne obrazki (jeśli ci się chce). Schowaj je do kopert do odpowiednich dni. Zaklej koperty i przyklej je taśmą w losowej kolejności gdzieś w mieszkaniu, na przykład na drzwiach kuchni. Otwieraj codziennie jedną karteczkę. Baw się dobrze.
***

Albo zaglądaj codziennie rano na moją stronę i czytaj. Też dobrze :)

Komentarze

Popularne posty

Strona na facebooku